Logo_shekari_printer_3dp


shekari3dp.ir_printer
shekari_cnc_شکاری_پرینتر_سه_بعدی_طراحی_صنعتی_مهندسی_معکوس
مهندسی_معکوس
شکاری_طراحی_صنعتی
 شکاری_قالب_سازی
cnc_printer_3dp_3d


مهندسی معکوس


مهندسی معکوس یکی از روشهای مدرن در صنعت است که به کمک آن محصولی که قبلا تولید شده پس از بررسی های فنی و تغییرات لازم ، طراحی گردیده و قطعه با مد نظر قرارا دادن این تغییرات، بازسازی میگردد.
این روش در حال حاضر یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین روش های مهندسی در صنعت است که موجب میشود با صرف هزینه و وقت کمتر، محصول نهایی تولید گردد. در مهندسی معکوس، بدون داشتن طرح اولیه یک محصول و صرفا با استخراج دانش اولیه آن، محصول جدیدی مشابه محصول اولیه تولید میشود.
مهندسی معکوس_پرینتر سه بعدی_گروه صنعتی شکاری
چرا مهندسی معکوس را انتخاب می کنیم؟


بسیاری از قطعات ممکن است نمونه خارجی داشته باشد و طراحی و تولید محصولی مشابه با نمونه خارجی آن نیازمند دانش زیاد و صرف زمان زیادی باشد. در طراحی به روش مهندسی معکوس از مدل تولید شده مدل طراحی شده به دست می آید و مجددا تولید می گردد. در این روش نه تنها زمان تولید و عرضه محصول افزایش می یابد ؛ پیچیدگی های مهندسی تولید محصول به حداقل می رسد. به بیان دیگر از مدل از قبل تولید شده نمونه ای برای تولید مجدد فراهم می شود که می تواند جایگزین آن شود.
مهندسی معکوس_پرینتر سه بعدی_گروه صنعتی شکاری
مراحل انجام مهندسی معکوس
مهندسی معکوس_پرینتر سه بعدی_گروه صنعتی شکاری

1. برای شروع در فرآیند مهندسی معکوس ابتدا باید ابعاد و مشخصات ظاهری قطعات اصلی توسط وسایل اندازه گیری دقیق استخراج گردد . دستگاه اسکنر سه بعدی به عنوان یکی از کامل ترین و دقیق ترین سبک اندازه گیری در این مرحله استفاده می شود.این دستگاه به صورت اپتیکال بوده و با دقت بسیار بالا و جهت اسکن بدون محدودیت در سایز و ابعاد قطعات، مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه پرتابل بوده و می توان در محل صاحبان صنایع از آن جهت اسکن قطعات استفاده نمود .
2. پس از تهیه فایل اسکن از قطعه و تهیه فایل مش از قطعه اصلی، در این مرحله توسط نرم افزارهای مهندسی CAD ، سطح سازی و تهیه مدل سه بعدی بر روی مش قطعه اولیه انجام می گیرد.
3. اکنون می توان از فایل بدست آمده استفاده نمود.
می توان از این فایل مستقیما در نرم افزار های ماشینکاری مانند POWER MILL برنامه تهیه کرد و در ماشین های فرز کاری و تراشکاری CNC محصول نهایی ماشینکاری نمود .
می توان از این فایل برای نمونه سازی سریع استفاده نمود . مثلا در دستگاه پرینتر سه بعدی و پس از تهیه فایل پرینت ، قطعه نهایی پرینت سه بعدی می شود که می توان از آن برای نمونه سازی اولیه استفاده نمود.
می توان از فایل سه بعدی استفاده نمود و پس از طراحی قالب برای این فایل ، و تهیه فایل سه بعدی قطعات و متعلقات قالب ، این فایل ها را توسط ماشین های CNC ماشینکاری نمود . و اجزای قالب را مونتاژ نمود و قالب نهایی را آماده برای تولید نمود.تماس با ما

A name is required.
An email is required.
Email is not valid.
A phone number is required.
A message is required.
Form submission successful!
To activate this form, sign up at
https://startbootstrap.com/solution/contact-forms
Error sending message!