Logo_shekari_printer_3dp


shekari3dp.ir_printer
shekari_cnc_شکاری_پرینتر_سه_بعدی_طراحی_صنعتی_مهندسی_معکوس
مهندسی_معکوس
شکاری_طراحی_صنعتی
 شکاری_قالب_سازی
cnc_printer_3dp_3d


نحوه چاپ پرینتر سه بعدی


صنایع شگفتی آفرین شکاریچگونه یک چاپگر سه بعدی لایه به لایه قطعات و اکشن فیگور را چاپ می کند؟


ابتدا برای چاپ هر نوع محصولی چه هنری و چه صنعتی یک فایل طراحی شده نیاز می باشد که هنرمندان با نرم افزارهایی مانند 3ds max , zbrush و..... و مهندسان با نرم افزارهایی مانند solidworks , catia و..... آن را طراحی می کنند .
سپس فایل هایی که به صورت ابر نقاط و با پسوند هایی مانند obg , stl ذخیره می شوند، خروجی گرفته می شوند .
فایل های stl از لایه های رنگی پشتیبانی نمیکنند محصولی تک رنگ که رنگ آن همان رنگیست که برای فیلامنت خود انتخاب کرده اید اما فایل های obg از لایه های رنگی پشتیبانی کرده که این امر محتاج این موضوع می باشد که پرینتر شما از این موضوع پشتیبانی نماید. البته با توجه به کاربرد عمومی آن در صنعت و هنر، اقتصادی تر میباشد که با فایل های stl چاپ و سپس در صورت نیاز آن را با روش های رنگ کاری مختلف، رنگ آمیزی کنید .
حالا (پس از تهیه فایل سه بعدی و خروجی گرفتن آن با پسوندی مانند stl ) نوبت آن میرسد که فایل را وارد نرم افزار های اسلایسر کرد. این نرم افزارها طرح را به صورت لایه به لایه برش می دهند که یکی از بهترین نرم افزارهایی که گروه صنعتی شکاری پیشنهاد میکند simplify 3d می باشد.در این نرم افزار گزینه های بسیاری را می توان تنظیم نمود . مانند ضخامت لایه ها تعداد لایه های در سه وجه (لایه های زیرین و دیواره ها و لایه های بالایی قطعه) و تنظیم تراکم داخلی قطعه که بستگی به کاربرد آن دارد ؛ برای مثال اگر قطعه کاربردی باشد معمولا تراکم آن را 100 درصد قرار میدهند تا قطعه کاملا تو پر و از مقاومت بالایی برخوردار باشد ولی اگر قطعه فقط نمونه اولیه برای قالب گیری یا وسیله ای تزئینی باشد دیگر نیازی به تراکم 100 درصد نیست.
پیشنهاد ما این است که آن را با تراکم 10 تا 15 درصد انتخاب کنید تا هم در زمان و هم در مصرف فیلامنت صرفه جویی کرده باشید.
تنظیم لایه اول که خود گزینه ها و ریزه کاری های بسیاری دارد و بسیاری از گزینه های دیگر که تلاش می کنیم آن ها را در فرصتی دیگر با شما به اشتراک گذاریم .
در کل باید گفت که نرم افزارهای اسلایسر قطعه طراحی شده شما را مانند یک چیپس سیب زمینی لایه به لایه (تنظیم ضخامت آن لایه ها در اختیار شما می باشد) تقسیم می کند و چاپگر سه بعدی این لایه ها را که هر کدام دارای هزاران نقطه مختصاتی می باشند به ترتیب روی یکدیگر چاپ می کند و از روی هم قرار گرفتن انبوهی از لایه ها، شکلی جذاب و زیبا بدون قالب در مقابل چشمان شما ساخته یا به زبانی بهتر بوجود می آورد.


تندیس


تماس با ما

A name is required.
An email is required.
Email is not valid.
A phone number is required.
A message is required.
Form submission successful!
To activate this form, sign up at
https://startbootstrap.com/solution/contact-forms
Error sending message!